Ogień Sękowa   LKS Wójtowa

2014-08-17, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

OGIEŃ SĘKOWA – LKS WÓJTOWA   4 – 5 (2 – 0)

Bramki: 1 – 0 Daniel Pijanowski 42’; 2 – 0 Roman Pałys 44’; 3 – 0 Roman Pałys 47’; 3 – 1 Damian Ludwin 53’; 4 – 1 Roman Pałys 55’- rzut karny; 4 – 2 Grzegorz Dynda 84’; 4 – 3 Grzegorz Dynda 86’; 4 – 4 Kamil Próchnicki 88 – rzut karny; 4 – 5 Tomasz Rutana 90’.

Składy:

Ogień Sękowa: Łukasz Kopcza – Krzysztof Deda, Marcin Barczyk, Waldemar Drzymała, Arkadiusz Pijanowski – Kamil Moskal (70’Paweł Cetnarowski), Maciej Machowski, Roman Korba, Daniel Pijanowski – Grzegorz Rzemiński (48’Paweł Padoł), Roman Pałys.

LKS Wójtowa: Dariusz Tatara (46’Marcin Michalec) – Paweł danicz, Dawid Juszczyk, Kamil Próchnicki, Grzegorz Dynda, Mateusz Kosiba (46’Daniel Rutana), Dawid Czeluśniak, Robert Czech, Marcin Matuszyk 70’Wojciech Trzaskoś), Tomasz Rutana, Damian Ludwin.

Żółte kartki:

LKS Wójtowa: Tomasz Rutana.

Sędzia: Łukasz Kogut (KS Nowy Sącz)

Pierwszy mecz sezonu to zawsze wielka niewiadoma. Mimo kłpotów z obecnościami podczas przedsezonowych przygotowań na inauguracyjny mecz – z LKS Wójtowa zdołaliśmy skompletować niezły skład.

Mecz układał się po myśli naszego zespołu, ale tylko do pewnego momentu. Nieco lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy zespołu gości. Stworzyli sobie dwie niezłe okazję do objęcia prowadzenia, ale w obu przypadkach dobrymi interwencjami popisał się debiutujący (w meczu ligowym) w naszej bramce Łukasz Kopcza. Przetrzymaliśmy chwilowy atak zawodników z Wójtowej, po czy w końcówce pierwszej połowy sami zadaliśmy „dwa celne ciosy”. Najpierw po dośrodkowaniu Romka Pałysa – Daniel Pijanowski strzałem głową wyprowadził nas na prowadzenie, a dwie minuty później obaj ci zawodnicy wymienili się rolami w bramkowej akcji. Tym razem znakomite podanie z lewego skrzydła Daniela na bramkę zamienił Romek i prowadziliśmy już 2 – 0. Szansę na zmniejszenie strat swojego zespołu miał w ostatniej minucie Dawid Czeluśniak, który wykonywał w 45 min rzut karny. Niestety piłka po jego strzale otarła się o słupek i minęła naszą bramkę.  Prowadzenie do przerwy naszego zespołu było zasłużone, bowiem posiadaliśmy mimo że nie wielką, ale jednak przewagę w tej części gry.

Drugą połowę rozpoczęliśmy wręcz znakomicie. Już w 47 min Roman Pałys wykorzystał niecelne zagranie obrońcy LKS Wójtowa i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił trzeciego gola dla Ognia. W 53 min kontaktowego gola strzelili goście. Damian Ludwin wywalczył piłkę w naszym polu karnym i bez kłopotów pokonał Łukasza Kopczę. Straconego gola odrobiliśmy bardzo szybko. Krzysiek Deda w 55 min przejął piłkę na naszej połowie i przeprowadził kikudziesięcio metrowy rajd który zakończył się faulem obrońcy gości w polu karnym i sędzia nie miał innego wyjścia – musiał i podyktował jedenastkę dla zespołu Ognia. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był ponownie Roman Pałys i Ogień znów prowadził trzema bramkami. Szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze wprowadzony po przerwie na boisko Paweł Padoł, ale piłka po jego strzale głową minimalnie minęła słupek bramki Wójtowej. W ostatnim kwadransie spotkania coraz śmielej i groźniej zaczęli atakować zawodnicy zespołu gości.Ostatnie 10 minut meczu (wraz z czasem doliczonym) był koszmarem dla naszych zawodników. Nie mając nic do stracenia, zawodnicy z Wójtowej zaczęli zagrywać piłki w nasze pole karne „na tzw.aferę” co przyniosło im wymierne korzyści. Seria błędów w grze obronnej (nie tylko obrony) naszych zawodników, złe decyzje młodego bramkarza i niemożliwe stało się faktem. W krótkich odstępach czasu, najpierw dwukrotnie Grzegorz Dynda, a potem z karnego Kamil Próchnicki doprowadzili do wyrównania. Po stracie czwartej bramki, nasi zawodnicy mieli jeszcze szansę na odzyskanie prowadzenia. Po dobrze rozegranej piłce, przed szansą strzelenia bramki stanął Paweł Cetnarowski. Jednak jego zbyt lekki i sygnalizowany strzał z łatwością obronił bramkarz gości po czym zainicjował kolejny kontratak swojego zespołu. Kontratak, który zakończył się strzeleniem piątego gola – piłkę do pustej bramki skierował Tomasz Rutana.

Po takich wydarzeniach ciężko coś pozytywnego napisać – no ale cóż: Panowie, powrót  do pracy i treningu gdyż następne mecze przed nami. Sezon dopiero się rozpoczął i jeszcze może być bardzo dobrze.