OGIEŃ SĘKOWA – UŚCIE GORLICKIE  0 – 2 (0 – 1)

Bramki: 0 – 1 Daniel Pyrdoł 37’; 0 – 2 Michał Skalski 68’;

Ogień: Paweł Drzymała – Marek Krygowski, Marcin Barczyk, Tomasz Skorupa, Arkadiusz Pijanowski – Kamil Gałowicz (55’Cezary Rokosz), Daniel Sitek (76’Piotr Liszka), Kamil Moskal (46’Przemysław Piecuch), Artur Rzemiński – Roman Korba, Kamil Zarzycki.

Uście G.: Krystian Kozub – Adam Haluch, Daniel Sławniak, Kamil Wszołek, Tomasz Matuszyk, Maciej Drąg (86’Rafał Matuszyk), Kamil Dutka (85’Artur Obrzut), Wojciech Cenkier, Daniel Pyrdoł, Kamil Kopek,

Ogień: Arkadiusz Pijanowski, Marcin Barczyk, Artur Rzemiński

Uście G.: Tomasz Matuszyk, Kamil Dutka

Czerwona kartka:

Uście G.: Kamil Wszołek (27 min)

Sędzia: Jacek Szymański (KS Gorlice)

Po kilku dobrych meczach, które rozgrywaliśmy w ostatnim czasie, tym razem zanotowaliśmy słabszy występ. Byłby on z pewnością zupełnie inny gdyby nasi zawodnicy szczególnie w pierwszej połowie wykorzystali wypracowane przez siebie sytuacje bramkowe. Również goście mieli niezłe okazje bramkowe, ale na razie skupimy się na naszych szansach. Już w pierwszej minucie po prostopadłym podaniu Romana Korby, Kamil Zarzycki miał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Bramkarz zachował się bardzo dobrze, skrócił kąt i wybronił strzał naszego napastnika. Kolejna okazja bramkowa była ok 15 min. Ponownie dwójkowe rozegranie piłki między naszymi napastnikami i Kamil znów miał piłkę do strzału z pola bramkowego. Najlepszą jednak okazję mieliśmy w 28 min meczu. Roman Korba zabrał piłkę obrońcy Uścia Gorlickiego (Kamil Wszołek) w polu karnym i przy próbie strzału został przez niego sfaulowany. Kamil Wszołek został za ten faul ukarany czerwoną kartką, a przed szansą na strzelenie gola z rzutu karnego stanął Arkadiusz Pijanowski. Ta szansa również nie została wykorzystana, gdyż piłka po jego strzale odbiła się od słupka i bramkarza gości a później wyszła w pole gry. No cóż, jak pech to pech. Na domiar złego, mimo gry w osłabieniu goście po kilku minutach objęli prowadzenie. Daniel Pyrdoł przymierzył z rzutu wolnego i piłka przy „długim” słupku wpadła do naszej bramki. Wcześniej, kilka razy goście stworzyli sobie okazje bramkowe, a po najlepszej z nich piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Druga połowa była bardzo przeciętna w naszym wykonaniu. Nie potrafiliśmy dobrze rozgrywać piłki, utrzymać się przy niej i dlatego też goście kontrolowali przebieg meczu. Szans na podwyższenie wyniku mieli przynajmniej kilka, jednak na szczęście dla nas, wykorzystali tylko jedną. Gola na 2 – 0  z bliskiej odległości strzelił Michał Skalski. Tuż przed końcem meczu mieliśmy szansę na kontaktowego gola, ale ponownie znakomitej okazji nie wykorzystał Kamil Zarzycki. Przegraliśmy mecz, a strata punktów oznacza raczej utratę szans na walkę o wysokie (piąte) miejsce w ligowej tabeli. W najbliższych meczach, oczywiście, po poprawieniu skuteczności powinniśmy powalczyć o bezpieczne miejsce siódme lub nawet szóste, bo i ono może być w naszym zasięgu.

Kolejny mecz zagramy już w najbliższy czwartek 26 maja w Wójtowej. Zespół gospodarzy – LKS Wójtowa zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, a w rundzie wiosennej zdobył tylko trzy punkty. Szansa na kolejne wiosenne zdobycze punktowe są zatem bardzo możliwe.