Ostatni sparing - remisujemy z juniorami Glinika

• autor: romano17, 2014-08-07 17:33

10.08.2014 rok – Mecz sparingowy

GLINIK GORLICE (jun) – OGIEŃ SĘKOWA   0 – 0

Ogień zagrał w składzie: Roman Korba – Kamil Moskal, Rafał Szafrański, Seweryn Antoszak, Arkadiusz Pijanowski – Mateusz Roman, Maciej Machowski, Grzegorz Rzemiński, Paweł Cetnarowski – Cezary Rokosz, Kacper Grzelak oraz Daniel Pijanowski, Adrian Karp, Kamil Bogdan i  Marcin Barczyk.

Za tydzień zagramy pierwszy ligowy mecz. Sparing z zespołem juniorów Glinika był ostatnią szansą na sprawdzenie aktualnych umiejętności naszych zawodników. Tym bardziej szkoda, że nie wszyscy chcieli z tej szansy skorzystać. Od dłuższego czasu widać problemy kadrowe zespołów seniorów i juniorów. Bardzo zależy nam na tym, aby obydwa te zespoły w pełnych składach przystąpiły do rozgrywek, ale niestety na indywidualne postawy osób związanych z tymi drużynami(czyt. zawodników) większego wpływu nie mamy.

Sam mecz był wyrównany. W zespole Ognia wielu zawodników nie zagrało na swoich nominalnych pozycjach co też miało wpływ na przebieg gry. Obydwa zespoły stworzyły sobie po dwie dobre okazje strzeleckie. Glinik w pierwszej połowie po naszym błędzie miał sytuację sam na sam, a w drugiej części gry z bliska uderzał jeden z napastników tej drużyny. W obu sytuacjach skutecznymi interwencjami popisał się grający dziś w naszej bramce … Roman Korba. W drugiej części gry najlepszą okazję dla Ognia miał Paweł Cetnarowski (sam na sam z bramkarzem). Również bardzo dogodną pozycję miał Adrian Karp, ale jego strzał na linii bramkowej zablokował obrońca Glinika.

W zespole Ognia wyróżnić można grających na nietypowych dla siebie pozycjach Rafała Szafrańskiego, Kamila Moskala oraz również bardzo dobrze grających Daniela i Arka Pijanowskich oraz Macieja Machowskiego.